Anadolu Üniversitesi öğrencisinin filmi “Farazi” görüceye çıktı
![Anadolu Üniversitesi öğrencisinin filmi “Farazi” görüceye çıktı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24514170821-22.jpg)
Anadolu Üniversitesi öğrencisinin filmi “Farazi”nin ilk gösterimi Sinema Anadolu’da yapıldı
Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümü son sınıf öğrencisi Furkan Demir, yönetmenliğini yaptığı “Farazi” isimli filminin ilk gösterimini Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da gerçekleştirdi. Gösterime Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin, öğretim üyeleri ve sinema severler katılım gösterdi.
Rektör Erdal: “Sevgili öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum”
Film gösteriminin ardından Furkan Demir’i tebrik ederek katılımcılara hoş geldiniz diyen Rektör Erdal şunları söyledi: “Furkan yanıma gelip projesinden bahsettiğinde kendisinin Farazi'ye karşı olan heyecanına kapıldım. Filmde çok ciddi bir emek ve fedakârlık söz konusu. Bizler öğrencilerimizin bu şekilde projeler ortaya çıkarmasından ötürü mutluluk duyuyoruz. Umarım tüm öğrencilerimiz çok daha güzel noktalara gelirler ve bizlerde bunun gururunu ve mutluluğunu yaşarız. Sevgili öğrencimiz Furkan’ı da tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.”
Demir: “Filmimiz yakın zamanda yurtdışı film festivallerine gidecek ve Üniversitemizi temsil edecek
Filmi hakkında katılımcıları bilgilendiren Furkan Demir ise şunları söyledi: “Tamamen gönüllülerden oluşan 70 kişilik bir ekip kurarak Türkiye ve Avrupa'da pek de denenmemiş bir projeyi 15 aylık bir süreç sonunda hayata geçirdik. Bu kapsamda filmimiz aynı anlam ve benlik arayışı içerisinde olan fakat birbirlerinden haberleri olmayan iki farklı insanın hikayesini ele alan, sıfır diyaloğun kullanıldığı, hiç düşmeyen bir temponun, radikal kararların ve yüzleşmelerin hâkim olduğu bir proje oldu. Filmimiz Farazi yakın zamanda yurtdışı film festivallerine gidecek ve Eskişehir ile Anadolu Üniversitesini temsil edecek.”
Gönderen: journal
Eğitim
![Başarılı bir meslek yaşamı için doğru tercih nasıl yapılmalı?](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24723002542-34.jpg)
![Azaltılan kontenjanlar tercih dönemine damgasını vurdu!](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24723001848-82.jpg)
![Anadolu Üniversitesi Avrupa’nın en iyi 500 üniversitesi arasında](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24714012352-57.jpg)
![Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Önlisans Programı laboratuvar dersleri başladı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24714011631-71.jpg)
![Geleceğin eczacılarının ilk tercihi Anadolu Üniversitesi](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24714001347-78.jpg)
![10. Geleneksel TEI Yaz Okulu Tamamlandı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24714000540-99.jpg)
![Uzmanından yaz tatilinin verimli geçirilmesi için öneriler!](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24713235705-80.jpg)
![İİBF köklü akademik tecrübesiyle başarılı mezunlar yetiştiriyor](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24713235438-12.jpg)
![Sınavsız ikinci üniversite kayıtları başlıyor](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24713233702-59.jpg)
![ESOGÜ Dünya Genelindeki 8 Sıralama Kuruluşu’nun Listesinde Yer Aldı!](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2479233156-53.jpg)
![Mercedes-Benz Türk’ün Gençlere Kariyer Kapılarını Aralayan Staj Programları Başladı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2479230931-88.jpg)
![Uzmanından üniversite tercihlerinde doğru meslek seçimi için tavsiyeler!](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2479230939-9.jpg)
![Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ilk günde rekor başvuru](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2477220344-62.jpg)
![TOJDE sosyal bilimler alanında en başarılı 2. dergi olmayı başardı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2477193806-66.jpg)
![YDYO’da emeklilik töreni gerçekleştirildi](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2477134526-20.jpg)
![Başkan Erbaş, Kur’an kurslarındaki önceliği açıkladı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2475020832-7.jpg)
![Saraç: Türkiye’ye örnek okulumuza 390 öğrenci alacağız](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2475015457-88.jpg)
![Kesikbaş’tan Öğrencilere Meslek Liselerini Tercih Edin Çağrısı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2475014359-84.jpg)
![Halka Açık Firmalarda Finansal Manipülasyon ve Hilenin Tespiti semineri](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2475013134-63.jpg)
![İİBF öğrencileri “Perakende Genç Yetenek Programı” kapsamında staja başladı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2475012809-24.jpg)
![Üniversitesiteden Kamu Kaynaklarının Verimli Kullanımına Yönelik Örnek Çalışmalar](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2475010404-85.jpg)
![Anadolu Üniversitesi Öğrencileri Dünya Sahnelerinde](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2474233900-86.jpg)
![TÜBA’dan uluslararası proje için Anadolu Üniversitesine ziyaret](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2474233908-2.jpg)
![Benli Geri Dönüşüm’den Rektör Erdal’a ziyaret](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2474225845-83.jpg)
![Biz Tatildeyiz Ama Beynimiz Tatil Yapmıyor!](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2474223621-77.jpg)