Erhan Erden SEyitgazi Belediye Başkan Adayı


Eskişehir’de Kurbanlık satış başvuruları başlıyor

Eskişehir’de Kurbanlık satış başvuruları başlıyor
Eskişehir’de Kurbanlık satış başvuruları başlıyor
24 Mayıs 2024 Cuma Okuma 9.804

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda kurbanlık satmak isteyen vatandaşlar için yer satışları 30 Mayıs tarihinde başlıyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin bir mezbahası olmadığı gibi hayvanpazarında da bir kesim alanı olmaması büyük sıkıntılara neden oluyor. Hem satıcılar için, hem alıcılar için hem de hayvanlar için büyük çileye dönüşen süreç nedeniyle denetimde olmaması için hayvan pazarı çevresinde yol kenarları kesim alanına dönüşüyor. Her kurban yaşanan sıkıntılar ile ilgili ise hala bir önlem alınmış değil. 

Hayvan satıcılarının da şikayet ettiği durum ile ilgili geçtiğimiz bayramlarda hayvanların nakledilmesi konusunda sorun yaşandığını dikkat çeken satıcılar hayvan pazarında da kesim hizmeti verilebilmesi gerektiğinin altını çizmişlerdi. Ancak hala böyle bir hizmet sunulmuyor. 

Muttalip yolu 2’nci kilometrede bulunan Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı’nda, Kurban Bayramı hazırlıkları başladı. Her yıl hayvan satıcılarının ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği alanda satış yapmak isteyen hayvan yetiştiricileri için yer kiralama süreci 30 Mayıs itibariyle başlıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kiralama ücretinin kapalı padoklar için 10.500 TL, açık alanlar için 7000 TL olduğunu ve satıcıların Hayvancılık İşletmesi Tescil Belgesi ile birlikte bu ücreti 30-31 Mayıs tarihleri arasında Gelir Şube Müdürlüğü’ne, 3 Haziran itibariyle ise doğrudan hayvan pazarına açılacak gişeye yatırabileceklerini ifade ettiler.

Hayvan pazarında satışlar 3 Haziran’da başlayacak ve kurban bayramının üçüncü gününe kadar vatandaşlara hizmet verecek. 

 Gönderen: journalYORUM YAZ
Bu habere yorumlar

Güncel