Eskişehir’de aile şirketine dönen belediyeler yine gündemde
![Eskişehir’de aile şirketine dönen belediyeler yine gündemde](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24510162225-36.jpg)
Yerel seçimler önceside özellikle Eskişehir Büyükşehir Belediyesindeki liyakatsız eş dost kadrolaşması gündeme gelmiş ve bu durum tepki çekmişti. Yerel seçimler sonrasında "Düne güven" sloganı ile seçim çalışması yürüten Ayşe Ünlüce'in Eskişehir Büyükşehir Belediyesi başkanı seçilmesinden sonra mevcut aile kadrolaşmasına dokunulmadığı gibi yeni atamaların da tekrar yaşanması gündeme geldi.
Türkiye genelinde CHP'li belediyelerde yaşanan eş dost çocuk arkaba atamaları ile ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un da adının geçtiği bu haberlere bir yenisi daha eklenerek Eskişehir Büyükşehir Belediyesindeki kadrolaşma tekrar gündeme geldi.
CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde akraba saltanatı! Eşi daire başkanı kardeşi müdür oldu.
CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcısı olarak görev yapan Metin Bükülmez’in eşi Sıla Bükülmez’in ESKİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanı, kardeşi Aytekin Bükülmez’in ise ESKİ’nin satın alma müdürü olduğu ortaya çıktı.
Seçim sürecinde liyakati dilinden düşürmeyen CHP'li belediye başkanlarının yakınlarını belediyelerde üst düzey görevlere getirmesinin yankıları devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Bükülmez'in eşi Sıla Bükülmez'in Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi'nde (ESKİ) İnsan Kaynakları Müdürü, kardeşi Aytekin Bükülmez'in ise ESKİ'de satın alma müdürü olarak görev yaptığı ortaya çıktı.
Bu görevlendirmelere sosyal medyada çok sayıda kişi tepki gösterdi. Bir sosyal medya kullanıcısı "Ele verir talkını kendi yutar salkımı" yorumunda bulunurken bir başka kullanıcı ise "Sülale devri, liyakate bağlı atamalar" şeklinde yorum yaptı.
CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde genel sekreter yardımcısı olarak görev yapan Metin Bükülmez'in eşi Sıla Bükülmez'in ESKİ Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanı, kardeşi Aytekin Bükülmez'in ise ESKİ'nin satın alma müdürü olduğu ortaya çıktı.
Sosyal medyada çok sayıda kişi bu duruma tepki gösterdi.Seçim vaatlerinde liyakati dilinden düşürmeyen CHP'li belediye başkanları seçilir seçilmez ilk icraat olarak yakınlarını belediyelerde üst düzey görevlere getirmeye devam ediyor.
.
Gönderen: journal
Güncel
![Çiftelerden getirilmesi planlanan su için kötü haber](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24714015637-40.jpg)
![15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Treni Yola Çıkıyor](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24713234701-89.jpg)
![Büyükerşen ve 4 sanığın yargılandığı vakıf davası başladı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2477220108-70.jpg)
![Eskişehir’de şebeke suyu zammı pes artık dedirtti](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2477191414-29.jpg)
![Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım Çalıştayı Eskişehir’de yapıldı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2477143237-4.jpg)
![Türk - Alman heyeti İnönü’de](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2475021107-60.jpg)
![ESTÜ Camii ve Diyanet Gençlik Merkezi dualarla açıldı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2475020445-93.jpg)
![Sakaryabaşı Projesi siyaset üstü bir meseledir](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2474214500-36.jpg)