Haftasonu trafiği çileden çıkardı
![Haftasonu trafiği çileden çıkardı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24225024916-57.jpg)
Düne güven diye diye bu sorunlar devam mı etsin?
Eskişehir’in trafik sorunu saç baş yoldurmaya devam ediyor.. Yıllardır Eskişehir’de güncel master trafik planı yok tepkilerine kulak tıkayan yerel yönetimin vurdum duymaz tavrı nedeniyle Eskişehirdeki trafik çilesi tahammül edilemez boyutlara geldi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin Genel Sekreteri olarak görev yaparkenken istifa eden ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ayşe Ünlüce ise Eskişehirlilerden “Düne güven, yarına inan” diyerek oy istiyor. Ancak halen belediyeyi yöneten Yılmaz Büyükerşen’in işareti ile aday gösterilen Ünlüce’ye trafikten muzdarip olanlar “Dün geçti, yarın ise hayal, bugün ne yapacaksınız?” diyerek tepki gösteriyorlar.
Yıllarca ihmal edilen ve zaman zaman Eskişehir’de trafik sorunu yok diyerek bu konuda gerçeklerden uzak bir tavır sergilenerek geçen zaman sonunda iş tamamen kontrolden çıktı. Sonrasında ise trafik sorunun inkar eden yerel yönetim bu kez çığırından çıkan traifk çilesi için “Gökten melek inse Eskişehir de trafik sorunun çözemez” söylemlerini dile getirdi.
Dünden gelen bu “Öğrenilmiş çaresizlikle” mevcut sorunu kanıksamaya ve yol kenarlarını çiçeklendirerek yokmuş gibi devam mı edeceğiz?
Geç kalınan ve öğrenilmiş çaresilikle kabul edilen trafik konusunda yıllar sonra Odunpazarında yapılan çalışma da gerçekten bu konuların uzmanlarından destek alınmak yerine yine 1Ben yaptım oldu” anlayışı ile yapılınca yaşanan sorunlar bu alanda da çözüme ulaşamadı.
Cumartesi günü vatandaşın tabiri ile İstanbul trafiğini aratmayan sorunla ilgili olarak sosyal medya da yer alan tepkide şu ifadeler kullanıldı:
...YUH ARTIK...
BU nedir böyle Odunpazarı trafık REZALET 45 DK DA 300 METRE YOL. .... 10 DK DA 10 DAN FAZLA KERE GECEN TRAMWAY....
Gönderen: journal
Güncel
![Çiftelerden getirilmesi planlanan su için kötü haber](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24714015637-40.jpg)
![15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Treni Yola Çıkıyor](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/24713234701-89.jpg)
![Büyükerşen ve 4 sanığın yargılandığı vakıf davası başladı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2477220108-70.jpg)
![Eskişehir’de şebeke suyu zammı pes artık dedirtti](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2477191414-29.jpg)
![Muhtarlarımızla Yeni Yüzyıla Adım Adım Çalıştayı Eskişehir’de yapıldı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2477143237-4.jpg)
![Türk - Alman heyeti İnönü’de](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2475021107-60.jpg)
![ESTÜ Camii ve Diyanet Gençlik Merkezi dualarla açıldı](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2475020445-93.jpg)
![Sakaryabaşı Projesi siyaset üstü bir meseledir](https://eskisehirhaberler.net/haber/resim/2024/2474214500-36.jpg)